Про заклад

ПРО КІРОВОГРАДСЬКУ ОБЛАСНУ ЛІКАРНЮ

Про заклад

Кіровоградська обласна лікарня - багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад вищої категорії, який протягом майже 70 років надає в повному обсязі кваліфіковану спеціалізовану стаціонарну та консультативну поліклінічну допомогу хворим з усього регіону. Лікарня заснована в 1945 році потужністю на 200 ліжок.
Ваше здоров'я - наша мета
В даний час лікарня має 785 стаціонарних ліжок, 54 лікувальних і діагностичних відділень, серед яких єдині в області нейрохірургічне, судинної хірургії, торакальної хірургії, хірургічної стоматології, опікове, проктологічне, ревматологічне, алергологічне і гематологічне відділення. Лікарня повертає здоров'я щорічно 27-28 тисячам хворих.
Провідні фахівці обласної лікарні відомі не тільки на Кіровоградщині, а й в медичних колах України. Щорічно в лікарні впроваджується в діагностичну і лікувальну практику 60-70 досягнень сучасної медичної науки. У лікарні працюють один доктор, 3 кандидата медичних наук, 147 - лікарів вищої та першої кваліфікаційної категорії. Високий професіоналізм, відданість професійної клятві, любов до найгуманнішої професії - ось знакові складові, що характеризують весь колектив обласної лікарні.
Серед майже 200 лікарів, 12 удостоєні почесного звання «Заслужений лікар України» (Висоцький С.Ф., Гришина Т.К., Декусар Т.М., Єсаулов Н.І., Касьянов В.Л., Лук'янов В. М. , Маргуліс Ю.А., Семенович AC).Особлива роль в лікувальному процесі належить 600 сестрам медичним, 357 з них мають вищу та першу кваліфікаційну категорію. Кращі з кращих в числі перших отримали освіту сестер медичних - бакалаврів, а троє удостоєні почесного звання «Заслужений медичний працівник України» (Мельник А.Д., Шершень З.М., Левинська Н.Д.).
Обласна лікарня має кілька сучасних діагностичних відділень, серед яких лабораторія полімеразної ланцюгової реакції, лабораторія радіонуклідної діагностики, імунологічна лабораторія, відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації, гіпербаричної оксигенації, є єдиними в області.
Обласна лікарня протягом багатьох років - головний медико-консультативний центр Кіровоградської області, потужна база для підготовки і перепідготовки лікарів-інтернів, сестер медичних, студентів медичного коледжу. У функції КОЛ входить також надання методичної та планово-консультативної допомоги лікувально-профілактичним закладам Кіровоградської області, проведення науково-практичної діяльності.
Очолює обласну лікарню Лариса Миколаївна Андреєва, лікар вищої кваліфікаційної категорії з організації охорони здоров'я.
У 2012 році на базі обласної лікарні відкрито перший в Україні перинатальний центр на 100 ліжок.

Завдання

Основною метою створення та діяльності обласної лікарні є надання високоспеціалізованої стаціонарної і амбулаторно-консультативної медичної допомоги населенню області для здійснення єдиної державної і регіональної політики в галузі охорони здоров’я.
Предметом діяльності обласної лікарні є вирішення таких основних завдань:
Медична практика: Терапія, акушерство і гінекологія, торакальна хірургія, нейрохірургія, неврологія, пульмонологія, ревматологія, гастроентерологія, отоларингологія, офтальмологія, рентгенологія, ультразвукова діагностика, урологія, ендокринологія, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, функціональна діагностика, ортопедія і травматологія, анестезіологія, ендоскопія, патологічна анатомія, клінічно-лабораторна діагностика, трансфузіологія, лабораторна імунологія, хірургічна стоматологія, судинна хірургія, проктологія, алергологія, гематологія, геріатрія, професійна патологія, кардіологія, рефлексотерапія, сурдологія, нефрологія, неонатологія, радіонуклідна діагностика, сексопатологія, дієтологія, комбустіологія, інфекціологія, інтенсивна терапія, стоматологія.
Забезпечення діяльності всіх спеціалізованих лікувально-діагностичних і параклінічних відділень лікарні.
Створення належних умов для праці медичного персоналу, а також для перебування хворих.
Постійне впровадження в лікувально-діагностичний процес досягнень медичної науки, нових методик лікування, придбання, встановлення і експлуатації медичної апаратури.
Підвищення професійного рівня лікарів, медичних сестер.
Здійснення заходів, направлених на зниження розповсюдженості захворювань, зменшення захворюваності з тимчасовою і стійкою втратою працездатності, проведення реабі­літації хворих, зниження смертності населення.
Своєчасне і повне виконання заходів, передбачених єдиним планом організаційно-методичної та планово-консультативної роботи на території області.
Своєчасне і якісне надання планової, екстреної та консультативної медичної допомоги.
Проведення навчання і підготовки лікарів та середнього медичного персоналу області на базі обласної лікарні.
Проведення аналізів роботи відділень та служб, прогнозування їх подальшого розвитку.
Надання відповідної консультативної допомоги хворим в лікувально-профілактичних закладах області.
При наданні медичної допомоги здійснює придбання, зберігання, перевезення, знищення, використання наркотичних засобів (списку 1 таблиці ІІ та списку 1 таблиці ІІІ), психотропних речовин (списку 2 таблиці ІІ та списку 2 таблиці ІІІ), прекурсорів (списку І таблиці ІV та списку 2 таблиці ІV) "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" на підставі отриманої ліцензії, згідно чинного законодавства України.

Історія

Кіровоградська обласна лікарня пишається заснованим єдиним в області, музеєм «Історії медицини Кіровоградщини», якій залишається одним з кращих до теперішнього часу, за змістовну і активну роботу у 2002 році музею присвоєне звання «Народний музей історії медицини та охорони здоров’я».
Музей Кіровоградської обласної лікарні - своєрідна історія в документах, фотографіях, особистих речах, спогадах не лише людей, які були безпосередньо пов’язані з медициною. Унікальні експонати - справжні свідки становлення ще Єлиcаветградської військово-фельдшерської практичної та наукової медицини.
Макети фортеці Святої Єлиcавети, найдавніших корпусів нині першої міської лікарні, свідчення перебування на її території великого Пирогова, завжди привертають особливу увагу відвідувачів музею. Особлива цінність музею - кабінет земського лікаря Вострікова П.Є., який з 1886 року працював у Новій Празі і організував перше в повіті пологове відділення. Але переважна частина стендів, історичних хронік, архівних фото пов’язана безпосередньо з обласною лікарнею з моменту її становлення у січні 1945 року.
Тематичні експозиції музею розповідають про розвиток лікарні, появу нових спеціалізованих відділень, про будівництво нових, оснащених передовою медичною апаратурою відділень і кабінетів. В різні роки обласну лікарню очолювали визначні постаті у сфері охорони здоров’я, відомі далеко за межами Кіровоградщини: головні лікарі Хмельницький П.М. - перший головний лікар, відомий хірург, який присвятив своє життя аби медична установа з лікарні на 200 ліжок перетворилася у науково-практичний центр регіональної медицини; професор Назарова Г.Д., а потім Подворний М.Ф.
З 1965р. по 1970р. головним лікарем була Опара В.М. - учасник Великої Вітчизняної війни, заслужений лікар УРСР. До речі, великий розділ музею присвячено медичним працівникам, які одягли білі халати поверх військової форми.
Багато працівників лікарні не повернулося з фронтів другої світової, але музей зберігає бойові ордени, фронтові фото і спогади ще живих ветеранів.
Знаковими постатями у розвитку обласної лікарні були М’ягкий М.О., який працював більше 10 років головним лікарем. Фронтовик, який і за ратний труд удостоєний орденів «Трудового Червоного прапора» та «Жовтневої революції». Саме за його підтримки у 1980 році музей обласної лікарні і почав свою роботу.
Протягом 15 років колектив очолював заслужений лікар України, кавалер ордена «Знак Пошани» Арделян І.І. за його керівництва лікарня вже налічувала 1200 ліжок і перетворилася на справжню кузню кваліфікованих фахівців медичної галузі регіону. Про це у музеї чимало експонатів, державних відзнак, урядових подяк.
З 1996 р. по 2012р. головним лікарем обласної лікарні був Шевчук М.Т., заслужений лікар України, кавалер ордена «Знак Пошани», депутат обласної ради. Протягом цього часу добудовано новий лікувальний корпус та відкрито інфекційне відділення.
Цікавий музей і спеціальними фаховими знахідками, своєрідними раритетами, що передавались лікарями після складних операцій. З роками музей із суто історичного перетворюється ще й у науковий центр для молодого поповнення кіровоградських медиків. Молоді лікарі, студенти, кіровоградські школярі - часті гості музею. Тут проводяться цікаві екскурсії, лекції, зустрічі з досвідченими лікарями, ветеранами війни, науковцями. Через історію Кіровоградської обласної лікарні музей фахово, правдиво і цікаво знайомить відвідувачів з історією нашого краю.

Гімн

Коли хвороба настига -Ночей безсонних не злічити,Та з нами лікарська снагаІ милосердя - наш учитель.А зими з веснами пливуть,Іде життя, минають роки...Знайти для лікування путьДають нам досвіду уроки.

За життя, подароване знову,І за радісні сльози в очахНаші медики завжди готовіВіддавати і сили, і час.Кожен день, і у будні, і в свята,Стоїмо на нелегкім посту...Просто люди у білих халатахБлагородну обрали мету.

В роботі нашій ціль ясна -Людські розвіяти тривоги...Лікарня наша обласнаІде з прогресом завжди в ногу.Турбота щира і тепло,Просторі затишні палати...Для хворих роблячи добро,Ми вірні клятві Гіппократа.

За життя, подароване знову,І за радісні сльози в очахНаші медики завжди готовіВіддавати і сили, і час.Кожен день, і у будні, і в свята,Стоїмо на нелегкім посту...Просто люди у білих халатахБлагородну обрали мету.

муз. Наталії Бідненко, сл. Олександра Калашніка

Made with