медикаментозна алергія;харчова алергія;алергічні реакції на ужалення та укуси комах;контактний дерматит;екзогенний алергологічний альвеолі;сивороткова хвороба;встановлені зміни морфо-функціонального стану органів імунної системи (аплазія тимусу, тимо- та спленомегалія, лімфаденопатія, лімфаденіт неспецифічного походження та ін.);ознаки синдрому підвищеної та хронічної втомлюваності;наявність стійких та значних змін показників лейко- та імунограмми;стани після проведення тривалої імуносупрессивної терапії, тимо- та спленектомії, променевої терапії
У відділені проводиться сучасне імунологічне обстеження. Проводяться алергопроби на пилкові, побутові, епідермальні алергени, харчові алергени; тести при фізичній кропив’янці; діагностика медикаментозної алергії.
Для подальшого лікування та оздоровлення хворі скеровуються до Української алергологічної лікарні смт. Солотвино Закарпатської обл. та ДУ НПМЦ «Реабілітація» м. Ужгород.
У відділенні широко використовується небулайзоротерапія. Поряд з відділенням знаходиться фізіокабінет, кабінет ЛФК, дихальної гімнастики, де проводяться індивідуальні та групові заняття.
На базі відділення відкритий і працює спелеокабінет (камера штучного мікроклімату), де відтворене аерозольне середовище соляних печер. Жителям та гостям області надаються послуги лікувальних та профілактичних сеансів спелеотерапії з використанням сучасного галогенеруючого обладнання.
Гастроентерологія
Відділення співпрацює з провідним науково - дослідним інститутом гастроентерології АМН України м. Дніпропетровськ, Запорізькою медичною академією післядипломної освіти, кафедрою терапії і гастроентерології та іншими провідними інститутами АМН України.
Щорічно у відділенні гастроентерології хворим надається спеціалізована допомога з різноманітними захворюваннями органів травлення, а саме з:
Гастроезофагеальна рефлексна хвороба (ГЕРБ), 2-3 ступеня.Ерозивно-геморагічні гастрити, дуоденіти.Вперше виявлена виразкова хвороба шлунку та 12п.к., а також її ускладнені форми.Постгастрорезекційні та постваготомні розлади.Хвороби жовчного міхура та жовчних шляхів.Хронічний панкреатит у фазі загострення.Постхолецистектомічний синдром.Неспецифічний виразковий коліт та хвороба Крона.Хронічний коліт, фаза загострення та інші захворювання кишківника.Хронічні вірусні гепатит у фазі загострення.Хронічний алкогольний гепатит у фазі загострення.Аутоімуний гепатит і криптогенний гепатит, та інші складні захворювання органів травлення.Методики обстеження хворих:Широкий спектр біохімічних, імунологічних досліджень крові дозволяють оцінити функціональний стан органів шлунково-кишкового тракту і особливо гепатобіліарної системи;Інвазійні і неінвазівні методи для визначення хелікобактеріоза;УЗД органів черевної порожнини;СКТ ОБП, в тому числі з болюсним введенням контрасту;Ретроградна холангіопанкреатографія;Ендоскопічні та рентгенологічні дослідження стравоходу, шлунку, дванадцятопалої кишки, кишечнику;Дослідження біоптатів слизових оболонок стравоходу, шлунка, ДПК, кишковика;При захворюваннях печінки застосовуються методи хірургічної детоксикації (гемофільтрація, плазмофорез, асцитоультрофільтрація) на базі відділення інтенсивної терапії.
Ревматологія
Відділення співпрацює з провідними інститутами: ДУ «ННЦ кардіології ім. Стражеска М.Д.», АМН України, ДУ « Національний Інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова», АМН України, ДУ «Інститут травматології та ортопедії», АМН України, Центр остеопорозу, Інституту геронтології АМН України, Медичною академією післядипломної освіти.
У відділенні використовуються сучасні методики лікування хворих на ревматичні хвороби: застосування базисної терапії у хворих на ревматоїдний артрит, пульс-терапія у хворих на дифузні хвороби сполучної тканини та системні васкуліти, використовуються методи еферентної терапії та фотомодифікації (плазмафорез, гемосорбція, ВЛОК, озонування крові). Широко використовується методи фізіотерапевтичного лікування, ЛФК, масаж.
Перелік хвороб по яким проводиться лікування:
Гостра ревматична гарячка та хронічні ревматичні хвороби серця;Ревматоїдний артрит;Остеоартроз;Хвороба Рейтера та реактивні артрити;Подагричний артрит;Запальні спондилоартропатії (анкілозуючий спондилоартрит та ін.);Системні хвороби сполучної тканини;Системні васкуліти.
Відділення постійно впроваджує нові методики діагностики та лікування для покращення якості медичної допомоги хворим на ревматичні хвороби. Для встановлення діагнозу використовуються методи лабораторної діагностики, функціональної діагностики, рентгенологічного дослідження, СКТ та МРТ, при необхідності біопсія матеріалу для гістологічного дослідження.
Прийом хворих проводиться в обласній консультативній поліклініці з понеділка по п’ятницю.
Сеанси спелеотерапії проводяться на 1 поверсі 4 корпусу з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.